Ogłoszeniasobota, 30 marca 2013

1. Severin Freund

Hej!
Tak jak obiecałam, dziś notka z prawdziwego zdarzenia. Postanowiłam swoje podpisy zamieszczać chronologicznie, tak jak dostawałam odpowiedzi. Na zaszczytnej pierwszej pozycji uplasował się Severin Freund. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki można dostać jego autograf. Nie piszemy na jego prywatny adres i nie czekamy tak długo, aż ktoś z rodziny lub on sam się tym zajmie. W przypadku Severina wysyłamy list na adres:

ASP SPORTS
Hubert Schiffmann
Kalchern 68
6866 Andelsbuch
Austria

AKTUALNY 2017

Dołączamy kupon IRC (międzynarodowy kupon na odpowiedź), i kopertę zaadresowaną do siebie. Wystarcza zwykła koperta, ponieważ kartka ma typowe wymiary, czyli 10x15. Oczywiście, trzeba także napisać krótki list z prośbą. W każdym swoim liście zwracałam się bezpośrednio do skoczka. Tutaj właściwie można napisać bezosobową prośbę, ale to już według własnego uznania.

Swój list wysłałam 1. lutego 2013 r., a odpowiedź dostałam 25. lutego 2013 r. W kopercie znajdowała się 1 kartka, której zdjęcie zamieszczam poniżej. Jedyną wadą, o jakiej mogę wspomnieć, to fakt, że odpowiedź nie była wysłana priorytetem. Ostatnio zaginął mój list, który nie był wysłany poleconym i uświadomiłam sobie, że tak mogło się stać z tą kartką od Severina. Na szczęście dotarła do mnie i to bez żadnych uszkodzeń (z czym niestety trzeba się czasem liczyć).

To tyle wstępnych informacji.
Pozdrawiam.

Informacje o zbiorowej prośbie do ASP SPORTS: >TU<Hi guys, I think, that I can write a few words in english. Maybe not only polish people are interested in ski jumpers' autographs. It would be great to keep in touch with fans from other countries thanks to this blog. And you may have better info about address, if you are from the same country as ski jumper.
So welcome, feel at home and enjoy my collection.

What about Severin?
Sent: 1. February 2013: letter, self-addressed envelope, IRC (international reply coupon)
Received: 25. February 2013: 1 autograph card 10x15
Hope you like it.
Greetings.

19 komentarzy:

 1. Witaj!
  Jak wspomniałaś, zajmujesz się "bardzo wąską dziedziną". Jakby nie patrzeć, jest to chyba moja ukochana dziedzina, więc możesz dopisać mnie do stałych bywalców swojego bloga. ;)
  Nie byłam nigdy na żadnych zawodach. Mieszkam na Mazurach, musiałabym ze świecą znaleźć kogokolwiek, kto chciałby ze mną pojechać i przejechać z nim całą Polskę. PŚ w Zakopanem od lat jest moim niespełnionym marzeniem, ale... skoro jedno wkrótce uda mi się spełnić (oby), to Zakopane jest następne w kolejce. ;)
  Gratuluję wszystkich zdobyczy (już mnie zżera zazdrość na myśl, co skrywają Twoje sekretne zeszyty). Oczywiście dodaję do linków.
  Pozdrawiam
  mj-kolekcjonuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie się zaczyna. ;)
  Na pewno będę często wpadać. Też myślałam o założeniu bloga z autografami, ale nie ograniczę się tylko do skoczków. ;) Jak już założę to podam Ci linka, może będziemy nawzajem uzupełniać swoje kolekcje hehe ;)
  Fajnie że piszesz jak zdobyć dany autograf, bo niektórzy tego nie robią :/
  Życzę powodzenia i dodaję do obserwowanych. :)
  Agata. (www.allaboutskijumping.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 3. witaj ) fajnie się zaczyna :) ja zbieram ogólnie wszystkie autografy. Skoki to moja ulubiona dziedzina sportowa :) więc będę Cię odwiedzać :)
  i po świętach skorzystam z danych do Severina Freunda
  http://ciekawepodpisy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W adresie napisane jest, że Austria, a w internecie znalazłam, że Niemcy. Jak rozumiem, należy wpisać Austria?

  OdpowiedzUsuń
 5. Z całą pewnością Austria, proszę zobaczyć na stronę Severina: http://www.severinfreund.de/fancorner.html.

  OdpowiedzUsuń
 6. super, gratuluje autografu od Severina :) Dziękuje za podanie adresu właśnie też mam zamiar napisać prośbę o autograf :)
  Polecam także mojego bloga o skokach narciarskich :)
  http://allmylife-skijumping.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. A ile trzeba euro do Austrii lub Niemiec , bo nie mam IRC
  Czy tym przepadku nie trzeba IRC , bo na mojej poczcie wycofali IRC

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam oficjalnego cennika usług poczty niemieckiej, czy austriackiej, ale z mojego researchu wynika, że zwykły list z Niemiec kosztuje 0,75 Euro, a polecony 2,8 Euro. Zapewne w Austrii jest podobnie. Osobiście dołączyłabym 2 Euro. Byłoby dość bezpiecznie, a koszty nie są jakieś kosmiczne. Jednakże na pierwszym miejscu postarałabym się znaleźć ten nieszczęsny IRC. Można poprosić kogoś znajomego z większego miasta i problem Euro się rozwiązuje.

   Usuń
  2. A jeśli nie z większego miasta ?

   Usuń
  3. Wtedy są marne szanse, że mają IRC i koło się zamyka.

   Usuń
 8. Ten sam adres jest do Simona Ammanna - nie wiesz może czy da się wysłać jedną prośbę na ten adres i za jednym razem poprosić o autografy Simona i Severina?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem - za 2 tygodnie będzie o tym post. :)
   Można wysłać zbiorową prośbę śmiało.

   Usuń
 9. Czyli wtedy należy napisać jak do związku, nie jak do skoczka bo nie zwracamy się ani do Simona ani do Severina tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, piszesz prośbę jak do związku i zwracasz się do nieznajomej osoby, a nie któregoś ze skoczków.

   Usuń
 10. Mam pytanie kiedy wysyłałaś do nich prośbę i ile musiałaś czekać na odpowiedź? Bo ja wysłałam juz jakiś czas temu 2 razy do Martina i za każdym dodałam IRC oraz raz do Severina bez IRC. Niestety nie dostałam odpowiedzi :( a Ty dodawałaś może kupon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o zeszłoroczne prośby, to informacje masz w postach o tych skoczkach. Jeżeli mowa o tegorocznej, zbiorowej prośbie, to czekałam sporo, bo prawie 3 miesiące. Otrzymałam wszystkie 3 kartki - Severina, Martina i Simona. Za każdym razem, rok temu i teraz, dodawałam IRC.

   Usuń
 11. Jestem zadowolona, bo przed chwilą dostałam od niego autograf!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak długo czekałaś?

   Usuń
 12. czy mogę w jednym liście poprosić o autografy trzech skoczków Martina, Simmona i Severina?

  OdpowiedzUsuń