Ogłoszenianiedziela, 13 października 2013

29. Thomas Morgenstern

Cześć!
Kolejnym autografem z kolekcji, jest podpis mojego niegdyś ulubieńca – Thomasa Morgensterna. Do dziś bardzo lubię i szanuję tego skoczka, za jego osiągnięcia i stosunek do kibiców. Tak się szczęśliwie złożyło, że nie musiałam pisać do niego prośby o autograf, bo otrzymywałam je w innych okolicznościach. Mimo wszystko dobrze znam jego adres i wiem, że jest sprawdzony – sporo osób wydało dobre opinie, bo szybko dostawały odpowiedź. Poza tym – pochodzi z jego oficjalnej strony. Jak w każdym przypadku, pisząc do Morgiego dołączamy kopertę zwrotną i IRC. Oto namiary na niego:

Thomas Morgenstern
Eichenweg 15
9851 Lieserbrücke
Austria 

Zawsze możecie też spróbować prośby do Austriackiego Związku Narciarskiego (w tym przypadku, nie potrzebujemy IRC!):


 Österreichischer Skiverband
Olympiastraße 10
A-6010 Innsbruck
Austria

Moim skromnym zdaniem, kartka Morgiego to absolutny "must have" w każdej kolekcji. 
Powodzenia!Hi!
Today I've got an autograph, which I didn't get via post. It's from great austrian ski jumper – Thomas Morgenstern. He was one of my favourite athletes, so his autographs are really important in my collection. If you want to receive his card, you should write a letter, enclose IRC and SAE and send on address written above. I read, that many people had got his autograph really fast. In my opinion – it's „must have” for ski jumping fans.
Good luck!

28 komentarzy:

 1. Gratuluję:)
  Mi się udało zdobyć autograf Morgiego tylko wysyłając maila :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adres Morgiego jest zawsze pewniejszy niż mail. Chociaż te czasami bywają zbawienne. :)

   Usuń
 2. Gratuluję! :)
  Ja też mogę polecić ten adres. Pisałam do Thomasa dawno temu i całkiem szybko dostałam odpowiedź. Do dziś jego podpis jest jednym z moich ulubionych, bo to właśnie od niego zaczęła się moja "druga miłość" do skoków. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. zamiast IRC można 1 euro

  OdpowiedzUsuń
 5. drukowany czy pisany bo słabo widze ? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autograf? Żadnych drukowanych nie zamieszczam - nawet takich nie mam.

   Usuń
  2. Cześć :) Jestem wielką fanką skoków narciarskich, a co za tym idzie Twojego bloga. Właśnie piszę do Thomasa Morgensterna list z prośbą o autograf, ale mam pewien problem. Mam nadzieję, że jako dobra specjalistka mi pomożesz. Na stronie Thomasa pisze, ze trzeba wysłać koperte zwrotną, z moim adresem oraz znaczek zwrotny. Powiedz mi co Ty za znaczek naklejałaś na tę zwrotną kopertę ze swoim adresem? Przecież nie nakleję naszego polskiego znaczku (tego naszego krajowego), emitowanego przez Pocztę Polską. Proszę pomóż. Jesteś moją ostatnią deską ratunku :)

   Usuń
  3. Skoczkowie zazwyczaj piszą na swoich stronach, że proszą o kopertę z naklejonym znaczkiem, ale wiadomo, że w przypadku osób z zagranicy to niemożliwe. W tym przypadku dodajemy właśnie kupon na odpowiedź, czyli IRC, który budzi tyle emocji. ;) W FAQ piszę o nim - zajrzyj, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

   Usuń
 6. Jak wysłać już zaadresowany list do skoczka? (priorytet zagraniczny) - wystarczy wrzucić do skrzynki czy taki list należy dać do ''okienka'' ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałam w FAQ - nie wypełniasz żadnych kwitów, więc nie musisz oddawać listu w okienku. Wrzucasz go po prostu do skrzynki.

   Usuń
 7. We wszystkich pocztach w moim mieście nie ma kuponu IRC, czekam na niego od sierpnia i nic. Bardzo chciałabym wysłać list do Thomasa, i zastanawiam się, czy mogłabym zamiast kuponu włożyć do koperty 2 euro?

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję! :)
  Mam pytanie. Czy pisząc do Związku, trzeba dopisać ,, Thomas Morgenstern " ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, po prostu w liście musisz dopisać, że zależy Ci na jego podpisie. :)

   Usuń
 9. Hej, czy pisząc na pierwszy adres zamieszczony przez Ciebie jest jakaś możliwość, że Morgi przeczyta mój list, czy czyta to ktoś zupełnie inny ? P.S Twój blog jest cudowny, gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi. :) Tak oczywiście, jest to adres, po którym można się spodziewać, że Morgi nasz list przeczyta.

   Usuń
 10. wysyłając list wystarczy polski znaczek na kopercie? w środku oczywiście koperta i IRC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne, że wystarczy polski znaczek. :)

   Usuń
 11. Gratulacje ! Mam pytanie ! Co to znaczy IRC ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy ten list bez problemu można wysłać do Austrii ?

  OdpowiedzUsuń