Ogłoszeniasobota, 10 sierpnia 2013

21. Jurij Tepes

Hej!
Dziś mam dla Was całkiem ważny autograf. A na pewno taki, którego długo nie mogłam zdobyć. Teraz jestem mądrzejsza i wiem, że wystarczy napisać prośbę do Słoweńskiego Związku. Wysłałam do nich prośbę, kupon na odpowiedź i kopertę zwrotną. Po niezbyt długim czasie (mniej niż 2 miesiące), otrzymałam kartkę z ulubionej, fischerowej serii.
Obecnie otrzymanie autografu Jurija jest jeszcze prostsze, bo na stronie pojawił się jego adres. Macie więc dwie możliwości. Albo jak ja, napiszecie na adres związku (nie musicie dodawać kuponu na odpowiedź):

Ski Association of Slovenia
Podutiška cesta 146
1000 Ljubljana
Slovenia

Albo skorzystacie z jego strony i użyjecie tego kontaktu (tutaj IRC też nie jest konieczny!):

Jurij Tepeš
Stanežiče 85
SI-1210 Lj-Šentvid 
Slovenia 

Jeżeli nie narzekacie na nadmiar słoweńskich podpisów, warto to zrobić. Pozdrawiam!
 
Hello!
Today's autograph is from slovenian ski jumper – Jurij Tepes. If you would like to get his card, you should send your request, IRC and SAE on one of addresses written above.
I had waited about 2 months and was happy when I received it.
Greetings!

57 komentarzy:

 1. a mają tam autograf Petera Prevca ? Jeśli tak to jak napisac list do niego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarancji nie mogę udzielić, ale skoro dostałam od nich odpowiedź, to oznacza, że posiadają autografy. Obiektywnie Peter odnosi większe sukcesy, więc to bardzo prawdopodobne, że mają jego kartki. Sama bym próbowała, ale zdobyłam jego kartkę osobiście.

   Usuń
 2. Gratuluję!
  Mi udało dorwać się Jurija w Wiśle, ale jedynie mam jego autograf na kartce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! :) Również napisze do Jurija :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! A czy dałoby się wysłać list do Słoweńskiego Związku Narciarskiego z prośbą o autografy całej kadry, tak jak do Austriaków i PZN? Wiesz może czy by odpisali? Nie chciałbym wysyłać listu w ciemno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Ja tak nie zrobiłam, ale skoro przekonałam się, że odpisują, to świetnym pomysłem jest prośba o kilka podpisów. Jedyne co ryzykujesz to to, że nie przyślą Ci wszystkich, jeśli nie będą ich mieli. Próbuj śmiało!

   Usuń
 5. jeśli chcę wysłać do norwegii to wystarczy tylko koperta zwrotna bez znaczka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, wystarcza koperta bez znaczka. A do Norwegii nie musisz dodawać nawet kuponu IRC, bo go odsyłają.

   Usuń
 6. a co jeśli nie mam kuponu irc a chcę wysłać list np. doo niemiec? można by wysłać tylko kopertę z znaczkiem i listem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie masz kuponu to są dwie możliwości: albo ryzykujesz i wysyłasz samą kopertę zwrotną (bo polski znaczek nie ma pokrycia w Niemczech), albo dodajesz kilka euro (trzeba by sprawdzić w internecie, ile dokładnie).

   Usuń
 7. Cześć.
  Niedawno wysłałam list do Simona Ammanna z prośbą o autograf, ale zapomniałam dołączyć tego znaczka IRC, jak myślisz przyśle mi autograf czy nie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko powiedzieć (nigdy sama nie wysyłałam bez IRC). Mam nadzieję, że Ci się poszczęści i dostaniesz odpowiedź. :)

   Usuń
  2. Aha, no to pozostaje mi nic tylko czekać...:)
   Dziękuje i pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Hey,
  Do Jurija trzeba wysylac z IRC albo na ten zwiazek Slowenski trzeba IRC ? bo u mnie na poczcie nie maja pojecia co to jest i u dziadkow na poczcie to samo :D .Wystraczy koperta zwrotna bez znaczka ?
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej!
   Osobiście, tak jak napisałam w notce, użyłam kuponu. Ale Koleżanka z komentarza poniżej otrzymała odpowiedź bez IRC, więc teraz bez obaw możesz próbować nie martwiąc się o to, czego prawie na żadnej poczcie nie ma. :)

   Usuń
 9. Gratulacje!
  Ja również pisałam do Słoweńskiego związku o autografy innych skoczków i je otrzymałam po tygodniu! Nie wysyłałam żadnego kuponu ani znaczka, tylko samą kopertę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki za informację! Bardzo pomogłaś :)

   Usuń
 10. Nie trzeba wysłać kuponu na odpowiedź do Tepsa czy tak ?
  Ani do jednego listu i do drugiego listu .
  Bo przecież do Kranjecia nie wysyławaś kuponu IRC

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było tak - na wiosnę wysłałam prośbę do Jurija na adres związku i dodałam IRC. Dopiero zamieszczając ten post dowiedziałam się, że kupon nie jest potrzebny w przypadku SZN i dlatego, pisząc do Kranjca już go nie użyłam. Spokojnie możesz pisać do związku bez kuponu. A jeśli chodzi o adres ze strony Jurija, to nie ryzykowałabym braku IRC, bo może nie odpisać, jeśli dostaje wiele próśb.

   Usuń
 11. Do drugiego adresu Jurija do jego prywatnego nie trzeba wysyłać IRC

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś wysłałem do Roberta Kranjeca prośbę o autografu do Słowiańskiego związku narciarskiego i nadal mi nie przysłali dlaczego ?
  Do drugiego adresu Tepesa nie wysyłałem IRC . Czy może prześlesz mi autograf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, może coś stało się z prośbą lub listem do Ciebie.
   Komentarz wyżej mówi, że nie potrzeba IRC. Ja nie pisałam na ten adres, więc nie mam własnego doświadczenia.

   Usuń
 13. Czy mogła byś mi powiedzieć jak napisać taki list do związku (oczywiście po angielsku). Sama nie umiem, bo nie jestem dobra z angielskiego, z góry dziękuje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ma się ograniczone możliwości językowe, to nie ma co kombinować. Napisz jak masz na imię i skąd jesteś. Rozwinięcie niech zawiera tylko jedno zdanie, w którym wymieniasz interesujące Cię autografy. Na koniec podziękuj i podpisz się.

   Usuń
 14. Nie dziwię się, że nie mogłaś zdobyć jego autografu skoro jest on zadufany w sobie i nie chce w ogóle rozdawać autografów, robi to raz na ruski rok. Miałam okazję w tym roku spotkać go w Zakopanem 3 razy poza skocznią i raz na skoczni, ani razu nie chciał dać autografu nikomu, a raz to wręcz ominął ludzi szerokim kołem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda, że nie masz adresu do Michaiła Maksimoczkina - szukałam adresu do niego na jego stronie na fb, ale nie ma :( Jest to przesympatyczny skoczek, który w Zakopanem wyszedł do kibiców tylko po to aby dać autografy i trochę porozmawiać. Mam jego autograf i z nim zdjęcie, ale właśnie to zdjęcie chciałabym mu wysłać do podpisu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie sama wysłałabym prośbę. Generalnie każdy rosyjski adres byłby dla mnie na wagę złota. Niestety, jak widać Rosjanie nie są zbyt postępowi w tej kwestii, a chętnych do wysłania prośby nie zabrakłoby.

   Usuń
 16. Hej ;).
  Jak napiszę na adres związku narciarskiego to moge poprosić o więcej niż jeden autograf, tak jak w przypadku AZN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś tu nie czytał FAQ...
   Jasne, że można. ;)

   Usuń
 17. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem można poprosić słoweński związek o kilka autografów i nie trzeba IRC? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z moich doświadczeń właśnie to wynika. Niestety, słyszałam o tym, że są problemy z odpowiedzią od Słoweńców - nie mam pojęcia dlaczego. Próbować jednak nie zaszkodzi - mi się opłaciło. :)

   Usuń
 18. Zna ktiś może szczefóły tych problemów? ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. W poście napisałaś że nie trzeba IRC na adres Jurija, ale gdzieś niżej w komentarzu że nie ryzykowałabyś i raczej dodać bo skoro prywatny adres to może nie odpisać. To jak w końcu, dodać czy nie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pisałam do związku, gdy nie wiedziałam, że nie potrzeba IRC. Drugiego adresu wówczas nie wypróbowałam, dowiedziałam się o nim później. Gdy mnie o nim powiadomiono byłam zdania, że lepiej dodać IRC, bo to adres bezpośrednio do Jurija i ja bym nie ryzykowała pisania bez kuponu, ponieważ całe masy skoczków go wymagają. W rezultacie późniejszych wydarzeń dowiedziałam się, że niepotrzebnie dodawałam IRC pisząc do SZN, a także, że również drugi adres Jurija go nie wymaga.
   Nieścisłości mogą wynikać z tego, że posty aktualizuję o nowo nabytą wiedzę, a komentarze zostają z wiedzą, którą posiadałam danego dnia.

   Usuń
 20. Czyli podsumowując piszą na drugi adres - do Jurija nie muszę dodawać IRC?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest to bardzo wyraźnie napisane w poście.

   Usuń
 21. Nie chcę się wtrącać do powyższej dyskusji, ale czemu się tak denerwujesz? Jeśli ktoś nie jest pewny to pyta, chyba po to są te komentarze, jak Cię wkurzają to możesz je wyłączyć.. bo wiadomo że prowadzenie bloga wiążę się z pytaniami od ludzi, a Ty się tak denerwujesz ze coś się ''wyraźnie napisane''. Nie zawsze wszystko można od razu na pierwszy rzut oka zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że to rozumiem, gdybym nie rozumiała dopytywania, to nie odpowiadałabym codziennie na bardzo podobne maile (do których zresztą sama zachęcam, choćby zdradzając, że znam namiary na Kruczka i Schustera). To moje hobby i chętnie to robię. Po prostu po wielu przypadkach odpowiadania na pytania, na które łatwo znaleźć odpowiedź w notkach (nie jakichś przesadnie długich), czasem moja cierpliwość jest nadszarpnięta. W tym przypadku nie powinna być, bo pytanie jak najbardziej ma swoje podstawy po przeczytaniu komentarzy, co rzadko się zdarza. Jednakże po to aktualizuję posty, żeby przestarzałe kwestie nie budziły wątpliwości. Napisałam "jest wyraźnie napisane", żeby rozwiać wątpliwości tej osoby, która poczuła się zamotana, bo faktycznie stary komentarz mówił co innego. Zawsze w pierwszej kolejności trzeba polegać na postach, bo tam są najlepsze dane, to tak puenta. Denerwować to się powinnam na tych, którzy niczego na blogu nie czytają, a tylko oglądają obrazki. :P Także przykro mi, jeśli to faktycznie zabrzmiało bufoniasto. Na mądre pytania zawsze postaram się odpowiadać cierpliwie i to w pozytywnym tonie. ;)

   Usuń
 22. Można pisać zbiorowe prośby na adres słoweńskiego związku narrciarskiego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ale nie wiem, czy dostaniesz odpowiedź...

   Usuń
 23. Dlaczego ??
  A jak tylko do Petera Prevca to mogę na adres związku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie odpowiadają.'
   Pisz, ale ja na Twoim miejscu zwróciłabym się bezpośrednio do Prevca.

   Usuń
 24. Hej ja napisałem do Słoweńskiego Związku prośbę o autograf Tiny Maze,Ilki Stuhec, Petera Prevca i Dezmana ile musiałaś czekać na odpowiedź od nich?Myślisz że będą mieli autograf Tiny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, czy w ogóle odpiszą. Nie wiem kiedy ostatnio ktoś dostał od nich odpowiedź. Mnie się udało, ale osoby po mnie miały kłopoty.

   Usuń
 25. czyli potrzebne sa tylko znaczki ?

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. pisałas po angielsku do zwiazku ??

  OdpowiedzUsuń
 28. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń